graNAgieldzie

GIEŁDA - Początki..

Cześć

 

   Wszystko co tu opiszę są to moje doświadczenia. Nie każdy musi dokładnie tak samo uzbierać pieniądze. Nie każdy zrozumie zasady i podstawy aby nie stracić pieniędzy.

   Można odnieść korzyści z gry na giełdzie? Jak wszędzie zdania są podzielone ale tylko ze względu na to że jak źle będziemy postępować to nie tylko nie wygramy ale i stracimy.

   Dlaczego już od początku pisze o możliwych stratach? Bo nie życzę nikomu strat, chociaż spróbować warto. Od dość dawna istnieje strona związana właśnie z giełdą a dokładniej z akcjami walutami i papierami wartościowymi

plus500

   Zaczynając od początku - możemy grać na dwa sposoby czytając codzienne informacje na tematy biznesowe spadki, kursy, wydarzenia mające wpływ na giełdę. 

   Ale jest też drugi sposób. Dużo mniej wymagający naszego wkładu czasu i orientowania się w tematach walut czy akcji. Jeśli się dobrze przyjrzymy wykresom niektórych akcji obligacji czy walut zauważymy pewne tendencje. Jeśli jakaś waluta ma od jakiegoś czasu spadki i jest na najniższym poziomie jak dotąd to sprawa jest prosta w końcu zacznie rosnąć. Zwykle kursy oscylują wokół tych samych wartości i jeśli któreś kursy mocno spadają to niemal w 100% w ciągu najbliższych godzin czy dni zaczną rosnąć a wtedy i zaczną przynosić korzyści tym którzy wcześniej zakupili jednostki.

Po kolei - na początek odradzam pchania się w realne pieniądze i doradzam założenie konta DEMO. Tam nauczymy się jak to wszystko działa. Interfejs na stronie  Plus500   jest w całości po polsku.

Powyżej przykładowy aktualizowany na bieżąco wykres kursu EURO w stosunku do PLN. 

PULPIT01.jpg

A powyżej już inny wykres widać wyraźnie że po dużym spadku jest wzrost - proste a jednak na tych różnicach można zyskać. Wystarczy kupić jednostki przy niskiej wartości i sprzedać jak wartość będzie wysoko. Podsumowując jeśli wiemy jak i zrobimy to z głową granie może przynieść korzyści - nie mówię że ogromne bo nie o to chodzi, ale małymi kroczkami osiągniemy wiele. 

Aby się zarejestrować i grać o prawdziwe pieniądze musimy wysłać skan dowodu lub paszportu - chodzi o nasze dane personalne. Spokojnie strona Plus500 jest zaufana zresztą wystarczy w Google wpisać "Plus500 opinie" nie zdażyło się jak dotąd aby ktoś miał problemy odnośnie wysłania danych osobowych. Firma dba o to aby nie grali tam oszuści.

PULPIT01.jpg

Na start przy zarejestrowaniu się i podaniu swoich danych otrzymujemy 110 zł na nasze konto - dzięki temu NIC NIE TRACIMY, BO NIE MUSIMY PRZELEWAĆ TAM WŁASNYCH PIENIĘDZY. Obracamy pięniędzmi które otrzymaliśmy na start.

Kiedy już gramy na prawdziwe pieniądze mamy na stronie Plus500 o tyle bezpieczną opcję że możemy ustawić parametry odnośnie strat. Gdybyśmy zaczęli tracić zakupione jednostki natychmiast są sprzedawane dzięki temu nie stracimy zbyt wiele - takie opcje są tylko w u nich Plus500.

Przede wszystkim NIE KUPUJEMY NA POCZĄTEK DUŻO JEDNOSTEK - POLECAM NAJMNIEJSZE ILOŚCI NAJMNIEJSZE KWOTY!! RÓBMY TO Z GŁOWĄ!